24 февраля 2023 в 15:29

АвтоПортал

8128 просмотров

Верховній Раді не вистачило голосів для прийняття законопроєктів, які дозволили би розмитнення авто через сервіс "Дія". Про це повідомив нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.

Законопроект №7466 підтримали лише 212 депутатів, а №7468 — 206. Було ще кілька голосувань по альтернативним законопроектам, але вони також не отримали достатньої підтримки.

Проект закону №7466 передбачав зміну існуючої системи оподаткування легкових авто шляхом впровадження нової формули розмитнення. Планувалося, що до уваги не братимуть вартість транспортного засобу, а формула складатиметься з таких показників: вік, тип і об’єм двигуна та ексклюзивність транспортного засобу.

Законопроект №7468 у разі прийняття вніс би зміни до Митного кодексу України. Ярослав Железняк повідомляв, що порядок розмитнення авто через "Дію" мав виглядати наступним чином:

·         Особа купує авто.

·         Авторизується в "Дії".

·         Вводить VIN-код та вносить додаткові дані про авто.

·         "Дія" розраховує суму митних платежів.

·         Громадянин сплачує платежі.

·         Підписує декларацію в "Дії".

·         Автоматична система митного оформлення (АСМО) формує митну декларацію.

·         "Дія" відправляє дані до АСМО.

·         Авто приїжджає на кордон.

·         Інспектор перевіряє митну декларацію, документи та авто.

·         Банк проводить списання грошей.

·         Авто заїжджає в Україну.

Зазначимо, що в "Дії" вже запустили тестовий розрахунок вартості розмитнення авто, яка була б запроваджена в разі прийняття необхідного законодавства. У Мінцифри заявляли, що цифровізація розмитнення спростила б процес для українців та унеможливила б корупційні схеми.