15 ноября 2022 в 10:59

АвтоПортал

1697 просмотров

Критерії безпеки автівки. Як формуються рейтинги найбезпечніших автомобілів. Що таке краш-тести та навіщо вони потрібни. Найбільш безпечні автівки 2022-го року за надійним рейтингом

ТОП найбезпечніших автомобілів 2022-го року


Обираючи автомобіль для сім’ї, потрібно врахувати одразу багато критеріїв. Це і розмір, і споживання бензину, і модифікація. Проте найважливіший з них - безпека та надійність машини.

Звичайно, безпечні автівки вартують більше за конкурентів меншого рівня надійності. Проте, це саме той випадок, коли ризикувати не варто. Краще зайняти частину суми, взяти авто в кредит чи спробувати виграти в ігрові автомати на гроші. Але не економити на безпеці своїх рідних.

Від чого залежить безпека автомашини

На безпечність авта впливає наявність систем активної та пасивної безпеки. До пасивних систем відносять:

 • подушки безпеки;

 • легкозминальні сегменти передньої панелі та керма, які не наносять травми водієві;

 • інерційні ремені безпеки з розтягуванням;

 • дитячі безпекові системи - спеціальне крісельце та ремені;

 • зона деформації - сегменти передка машини, які зминаються таким чином, щоб поглинути енергію;

 • безпечне скло, що розпадається на негострі частинки;

 • підготовники, що захищають від удару;

 • каркая автомобілю, який захищає людей всередині та інше.

Пасивні системи мають захищати водія та пасажирів у тому разі, коли травмонебезпечна ситуація вже сталася. На відміну від них, активні системи безпеки мають попереджувати настанн аварій. Це гальмівні системи, круїз-контроль і т.д.

Звичайно, за зовнішнім виглядом та списком характеристик оцінити безпечність автомобіля важко. З цією метою проводяться різноманітні краш-тести. У їх ході на манекенах визначається, яких травм в даному автомобілі могли б зазнати пасажири, якщо потрапили б у певну аварійну ситуацію. 

В подібних краш тестах оцінюється зіткнення автівок між собою, зіткнення з пішоходом, різними фізичними перепонами і т.д. На основі подібних випробувань складаються різноманітні рейтинги найбільш безпечних автівок.

Рейтинг найбільш безпечних авто

У світі існує багато організації, які створюють рейтинги безпечних автомобілів - від великих галузевих регуляторів і до місцевих автожурналів. 

Одним з найвідоміших є Американський страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS). Щорічно він публікує свій рейтинг найбільш безпечних автівок. Переможцями стають до 50 автівок, які найкраще показали себе на тестах захищеності з різних сторін. Також автомобілі мають демонструвати просунуту здатність попередження аварійних ситуацій. Всі ці опції мають бути доступні у стандартній чи базовій комплектації автомобіля - таким чином, щоб покупець не оманувався в своїх очікуваннях.

Автомобілі-лідери рейтингу розподіляються за декількома категоріями. На початку 2022-го переможцями безпекового рейтингу IIHS стали:

 1. Автівки малого розміру: Honda Insight, Subaru Crosstrek Hybrid, Mazda 3.

 2. Авто середнього розміру: Honda Accord, Kia K5 (2020 ), Mazda 6, Nissan Altima, Maxima (2020 ), Subaru Legacy, Outback, Toyota Camry.

 3. Лакшері-авто середнього розміру: Acura TLX, Lexus ES 350, IS, Tesla Model 3, Volvo S60, V60.

 4. Великі лакшері-авто: Audi A6,A7, Genesis G70, G90.

 5. Малі SUV: Mazda CX-3, CX-5, Mazda CX-30 (2020 ), Subaru Forester, Nissan Rogue, Volvo XC40.

 6. SUV середнього розміру: Ford Explorer, Mazda CX-9, Subaru Ascent, Hyundai Palisade, Toyota Highlander.

 7. Лакшері-SUV середнього розміру: Acura RDX, Hyundai Nexo, Mercedes-Benz GLE-Class, Lexus NX, Cadillac XT6, Volvo XC60, XC90.

 8. Великі SUV: Audi e-tron.

 9. Мінівени: Honda Odyssey, Toyota Sienna.

Також інститут формує список безпечних автомобілів “другого плану”. У них входять автівки, які демонструють подібний рівень безпеки лише у певній з доступних модифікацій.