25 ноября 2022 в 13:33

АвтоПортал

7798 просмотров

Як використовувати електромобіль за відсутності «світла», і скільки коштує 100 км пробігу на електромобілі при заряджанні від генератора?

Зважаючи на ситуацію, така аналітика буде корисною як для власників електромобілів, так і для власників автомобілів з ДВЗ. Адже влітку багато хто задумався (і купив) електричну машину, тоді як тепер, навпаки, замислюється про доцільність купівлі та/чи використання електричного авто.

Чи можна заощаджувати при їзді на електромобілі, і що взагалі з ним робити, коли немає електрики – наводимо конкретний приклад. А саме – розрахунки щодо витрат на пальне у разі заряджання електромобіля BYD E2 (найдешевшого електричного авто на ринку з запасом ходу 400 км) від генератора. 

Отож, цитуємо розрахунки компанії 4Колеса, яка завозить до України нові електромобілі з Китаю:

Ще донедавна така ідея здавалась безглуздою, але не сьогодні. Тож автосалон 4Колеса вирішив наглядно показати вам, що це не лише не абсурд, а ще й економія. Для прикладу візьмемо найдоступніший BYD E2 – до речі, наразі цей електромобіль коштує $19 000. За новий автомобіль без пробігу!

Отож, рахуємо. Для підрахунків беремо 7-кіловатний бензиновий генератор. В середньому, він витрачає 2,45 л бензину за годину безперервної роботи. Хай буде 2,5 л/год.

BYD E2 оснащено акумулятором ємністю 43,2 кВт*год. Тобто, для його зарядження від генератора знадобиться близько 7,5-8 годин і близько 20 літрів пального (в перерахунку на гривні – 1050 грн.)

Враховуючи запас ходу на рівні 401 км, маємо наступне:

100 км пробігу ≈ 262 грн або 5 (!) літрів бензину А-95