25 января 2023 в 12:29

АвтоПортал

7262 просмотра

Американський автовиробник Tesla заробляє за кожен автомобіль більше, ніж будь-хто з його глобальних конкурентів

За даними Reuters, у третьому кварталі валовий прибуток Tesla за одиницю продукції становив $15 653. Це удвічі більше, ніж у Volkswagen, вчетверо – ніж у Toyota Motor, і вп'ятеро – ніж у Ford Motor.

Компанія Ілона Маска забезпечила собі таку високу прибутковість завдяки значним інвестиціям у нову технологію виробництва і тепер може використовувати її як зброю у ціновій війні, пропонуючи агресивні знижки.

Така стратегія не нова, пише Reuters. Її ще на початку 20 століття використовував Генрі Форд, коли його інноваційна конвеєрна система масового виробництва дозволила значно знизити ціни на знамениту Model T. 

Пізніше, у 1980-х і 1990-х роках, перевагу в собівартості успішно використовувала на території США японська Toyota, пропонуючи автомобілі за такими цінами, які американські виробники не могли собі дозволити.

Агентство вказує, що конкуренція на ринку електромобілів значно посилиться. До 2026 року попит на електромобілі у Північній Америці сягне рівня близько 2,8 млн на рік, а місцеві виробники вийдуть на потужність 4,5 млн. Тому стратегія Tesla потенційно може дозволити їй позбутися слабших конкурентів з меншою маржою.