25 сентября 2023 в 12:08

АвтоПортал

119 просмотров

Автономні автомобілі – зручні технології майбутнього, котрі знаходяться на стадії активної розробки. Що чекає людину в майбутньому

Автономні авто: майбутнє без водіїв на дорозі

Штучний інтелект - технологія майбутнього, яку поступово входить у всі сфери нашого життя:

  • Медицину; 

  • інформаційні технології; 

  • фармацевтику; 

  • техніку. 

Найяскравішим проявом високотехнологічних змін є поява автономних транспортних засобів. Це автомобілі, яким для руху не потрібен водій. Його функцію виконує бортовий комп'ютер, оснащений штучним інтелектом. Саме він, спираючись на роботу камер, датчиків та навігаційних пристроїв, керує авто. 

Автономні автомобілі: прогнози

Багато експертів прогнозують, що головним наслідком серійного виробництва автономним авто стане не безпека на дорогах, а безробіття. Річ у тім, що повна автоматизація різних транспортних засобів зробить професію водія морально застарілою. Тобто призведе до того, що сотні мільйонів людей за кілька років втратять роботу та будуть змушені шукати нові шляхи заробітку. І це не тільки водії вантажівок, кур'єри чи таксисти - світ чекатиме проблема більш глобального масштабу. Адже автономні транспортні засоби можна буде застосовувати в логістиці, туризмі чи як громадський транспорт. Автоматизація наздоганяє людину у всьому. Наприклад, реальні казино уже давно перемогли віртуальні заклади, котрі надають бездепозитні бонуси ніякого першого депозиту. Саме в них гральні автомати працюють  на основі програми – генератора випадкових чисел.

Під вплив технологічної революції потраплять практично всі сектори економіки так чи інакше пов'язані з транспортом. Тому уряди найбільших країн світу уже сьогодні приймають закони для регулювання ринку безпілотних транспортних засобів та готують програми по мінімізації негативного впливу їх застосування в майбутньому.

Автономні автомобілі: абсолютне зло чи шанс на більш розвинене життя

Сучасні прогнози з заміщення людської робочої сили апаратами зі штучним інтелектом досить похмурі, адже їх застосування призведе до росту безробіття. Однак чи є це абсолютним злом? Звісно, ні. Адже разом з втратою робочих місць перед водіями можуть відкритися нові горизонти. Річ у тім, що автономні транспортні засоби - це просто техніка зі штучним інтелектом, яка не може працювати без людського втручання. В будь-якому випадку їй потрібні техніки, інженери, розробники програмного забезпечення тощо. Тобто, після короткого навчання, колишній водій може отримати ще простішу та високооплачувану роботу. Звісно, це не зможе повністю нівелювати негативні наслідки технологічної революції, однак сильно пом'якшить удар. 

Автономні транспортні засоби - це наше майбутнє, тому опиратися прогресу не варто. Просто потрібно бути готовим до невідворотних змін у нашому житті. 

Автономні транспортні засоби: що нас чекає попереду

Майбутнє транспорту повністю залежить від темпів розвитку штучного інтелекту, який допомагає автомобілям пересуватися по дорогах без водія. Суворі протоколи та алгоритми роботи допоможуть йому підвищити безпеку на дорогах та практично назавжди забути про аварії. Прояви неорганізованого водіння залишаться в минулому: 

  • Перевищення швидкості, 

  • затори, 

  • перевищення швидкості та ін.

безпілотні апарати будуть автоматично аналізувати ситуацію на дорогах, співвідносити свої дії з іншими авто через загальну мережу та обирати для руху найбільш безпечний маршрут. А головне, поява автономних транспортних засобів повністю розвʼяже проблему нетверезого водіння, адже всі люди стануть звичайними пасажирами.