30 мая 2023 в 15:08

8494 просмотра

За підсумками першого кварталу 2023 року Tesla Model Y обігнала з продажу не тільки електромобілі, але й авто з ДВЗ. Мова йде про Tesla Model Y, яка відібрала у Toyota Corolla звання найпопулярнішого автомобіля у світі.

За перший квартал 2023 року американський електромобіль розійшовся в кількості 267,2 тисячі екземплярів — за цим показником він випередив два інші світові бестселери, Toyota Corolla (256,4 тисячі штук) та RAV4 (214,7 тисячі штук). Як відзначає MarketWatch, це перший випадок в історії, коли машиною, що найбільше продається, став електромобіль.

Дані про продаж наводить агентство Jato Dynamics, а не самі автовиробники. Справа в тому, що Tesla не розкриває інформацію про реалізацію конкретних моделей, проте вона повідомила про постачання близько 400 тисяч екземплярів Model Y та Model 3 за січень-березень 2023 року. При цьому за сукупними продажами Tesla займає лише 19 місце у глобальному рейтингу, а до трійки лідерів входять Volkswagen, Toyota та General Motors.

Про те, що Tesla Model Y може стати світовим бестселером, повідомлялося ще рік тому. Тоді Ілон Маск заявив, що електрокар його компанії може перевершити результат продажу Toyota Corolla, який становить приблизно 1,15 мільйона проданих екземплярів. Перший крок до світового лідерства вже зроблено - за перші три місяці поточного року Model Y обігнав за обсягами реалізації не тільки електромобілі, а й автомобілі з ДВС, а саме Toyota Corolla та RAV4.

При цьому Tesla Model Y коштує значно дорожче і Сorolla, і RAV4: у США стартова ціна електрокара складає 47 490 доларів, базова версія Corolla оцінюється мінімум у 21 550 доларів, а RAV4 - у 27 575 доларів. Тобто справа виявилася зовсім не в ціні.

Autoconsulting