22 апреля 2024 в 15:08

АвтоПортал

2766 просмотров

Парламент проголосував за законопроєкт № 10380 у першому читанні. Закон прибирає з процесу оцінки автомобіля людський фактор. Загалом, весь процес розмитнення буде онлайн. Дія допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інформацію про авто за VIN-кодом.

Як повідомив віце-прем'єр міністр Михайло Федорів: Розмитнення авто в Дії може бути показовим кейсом того, як змінюється митниця, коли немає людського фактора. Сподіваюсь на швидке голосування і підтримку під час другого читання.

Послугу реалізують Міністерство цифрової трансформації, Міністерство фінансів та Державна митна служба за підтримки USAID.

У Мінцифрі заявляють, що після ухвалення законопроєкту на основі інформації від митниці буде створено Базу даних митних вартостей.

"Там буде митна вартість нових легкових автомобілів, які ввозили в Україну після 2007 року, із деталями: марка, модель, тип і обʼєм двигуна, рік випуску. Це дозволить виключити людський фактор та автоматично розрахувати чесну вартість розмитнення", - йдеться у повідомленні.