7 октября 2022 в 14:39

АвтоПортал

7306 просмотров

Верховна Рада посилила відповідальність за неналежне використання номерних знаків транспортних засобів. Штрафи – від 850 до 3400 грн.

Законопроєктом пропонується доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення новою статтею 1213 такого змісту:

«Керування або експлуатація водієм транспортного засобу без номерного знаку, з номерним знаком, що не відповідає встановленим зразкам або вимогам, з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього  місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (в тому числі прозорими), з нанесенням стороннього покриття або застосуванням сторонніх матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дозволяє чітко визначити символи номерного знаку з відстані двадцяти метрів, а так само вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знаку, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

 

Частиною другою ст. 121-3 КУпАП пропонується встановити адміністративну відповідальність за незаконне використання спеціальних номерних знаків Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації чи Національної поліції України. За це Верховна Рада має намір передбачити штраф у розмірі 100 НМДГ (1700 грн). У разі повторного протягом року вчинення порушення штраф зможе становити 200 НМДГ (3400 грн) із позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.