14 ноября 2023 в 16:47

АвтоПортал

15060 просмотров

Одним із показників кримінальної обстановки в країні є кількість викрадень. В Україні ситуація з автовикраденнями ніколи не була надмірно оптимістичною, а 2022 року вона стала критичною.

Згідно зі статистикою, у 2022 році в країні було викрадено 10,4 тис. автомобілів. Це лише на 3,8 тис. менше, ніж за трирічний період із 2019 по 2021 роки. 

Міста з найбільшою викраденістю автомобілів у статистичних даних не фігурують, а от щодо областей, то лідерами стали окуповані території. 

У 2023 році ситуація почала поступово нормалізуватися. Одна з причин покращення ситуації – встановлення сучасних протиугінних систем, до яких належить продукція від компанії Benish GPS. Як такого офіційного Топ-списку міст з високим рівнем автокриміналу не знайти. Відомо лише, що за період із 2021 по 2023 роки у Києві було викрадено 1019 автомобілів. 

Окрім цього, є дані, що в певні періоди часу до найбільш кримінальних у цьому питанні міст належали Одеса, Харків та Дніпро. Аналізуючи загальну картину автокриміналу у великих містах, можна припустити, що до лідерів належать тимчасово окуповані Донецьк і Луганськ. 

Порівняння статистики угонів у регіонах України 

Військові дії на території України не могли не вплинути на кримінальну обстановку. Як показують статистичні дані, зібрані та опубліковані фахівцями Опендатабот, найбільша кількість угонів зареєстрована у східних регіонах країни, а саме, у зонах ведення активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях.

  • На Донеччині протягом 2021-2023 років було викрадено 2663 автомобілі.
  • У Луганській області кількість автокрадіжок за аналогічний період становила 1906 авто.
  • Запорізька область замикає трійку лідерів із кількістю 1454 викрадених транспортних засобів.

Статистика угонів у різних регіонах на заході нашої країни є оптимістичнішою. Найменше автомобілі викрадають в Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях (33, 46 та 59 відповідно). Непогана ситуація спостерігається у Волинській, Житомирській та Хмельницькій областях (94 та по 99 викрадених авто). А ось у найближчих сусідів лідерів нашого рейтингу справи йдуть зовсім не так райдужно. У Харківській області кількість викрадень становила 1040, а в Дніпропетровській – 955. Київська область поступилася позиціями «лідерів». Тут зловмисникам вдалося викрасти 797 авто.

Що до статистики угонів та причин викрадень - докладніше за посиланням