18 мая 2020 в 10:45

АвтоПортал

1566 просмотров

Світовий автоспорт переживає не найкращі часи – через стрімке поширення пандемії COVID-19 переносяться та відміняються міжнародні змагання, скасовуються цілі національні чемпіонати. Саме в цей момент найбільш широке поширення отримав цифровий автоспорт.

На віртуальні перегони звернули увагу топ-пілоти, чемпіони світу, всесвітньо відомі автомобільні виробники і їх спортивні підрозділи, спортсмени-аматори всього світу. Це відмінна можливість не тільки вперше долучитись до автоспорту, але і можливість залишатися у формі, вивчати траси, звикати до поведінки автомобіля у різних погодних умовах, працювати з налаштуваннями шасі і вдосконалювати взаємодію пілота і гоночного інженера.

Але в першу чергу це боротьба, якої так не вистачає і пілотам, і вболівальникам, що залишаються в умовах ізоляції під час карантину. За перипетіями на віртуальних трасах спостерігають мільйони уболівальників. І багато хто з глядачів тепер може і сам вийти на старт віртуальної гонки і змагатися пліч-о-пліч з пілотами світового масштабу.

У багатьох країнах Автомобільні федерації – члени FIA вже визнали віртуальні перегони офіційної дисципліною автоспорту.

Автомобільна федерація України також зробила крок назустріч цифровому автоспорту - у FAU сформовано Комісію FAU з цифрового автоспорту (КЦА ФАУ), метою якої є:

- забезпечення статутної діяльності FAU в сфері цифрового автоспорту;

- сприяння всебічному розвитку діяльності у сфері цифрового автоспорту;

- залучення фізичних осіб до цифрового автоспорту, сприяння реалізації прав членів Федерації та всіх заінтересованих осіб на зайняття цифровим автоспортом, в тому числі на професійних засадах, забезпечення їх участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях;

- сприяння підготовці спортсменів національних збірних команд та участь у розвитку і пропаганді цифрового автоспорту;

- сприяння розвитку міжнародного співробітництва, вивчення та запровадження в Україні іноземного та міжнародного досвіду у сфері цифрового автоспорту;

- формування календарного плану заходів (в тому числі змагань) з цифрового автоспорту;

- гармонізації регламентуючих документів FAU щодо цифрового автоспорту з відповідними вимогами FIA, FAU та чинним в законодавством України;

- забезпечення методологічної єдності правил проведення змагань у всіх дисциплінах цифрового автоспорту.

Вже невдовзі FAU та КЦА FAU планують проведення перших віртуальних автоспортивних змагань. Подробиці будуть опубліковані на сайті Автомобільної Федерації України.

Запрошуємо всіх бажаючих членів FAU долучитись до створення в Україні сучасного цифрового автоспорту.

Комісія FAU з цифрового автоспорту