30 июня 2022 в 16:34

АвтоПортал

3734 просмотра

Україна підписала угоду про лібералізацію автомобільних перевезень із ЄС. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Угоду підписали у французькому Ліоні. Вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх і транзитних перевезень у держави ЄС і дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Перемовини про укладання цієї угоди розпочалися ще восени минулого року, але з урахуванням складної логістичної ситуації в Україні, зумовленої блокадою морських портів і пошкодженням транспортної інфраструктури, ЄС значно прискорив процес узгодження угоди.

Крім того, угодою передбачено заходи зі спрощення визнання українських водійських документів. Відтепер Україна і ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін угоди складає 1 рік з можливістю пролонгації, а тимчасово набирає чинності уже відсьогодні. На постійній основі угода запрацює після завершення всіх ратифікаційних процедур.
Спричинене морською блокадою навантаження на автотранспорт значно збільшило потребу у дозволах на міжнародні перевезення, які на окремих напрямках зросли у кілька разів. Такі дозволи необхідні перевізниками, аби мати змогу експортувати чи імпортувати товари автотранспортом.