23 июня 2022 в 14:32

556 просмотров

Розмитнити авто в липні можна буде через "Дію", при чому для старих автомобілів послуга буде дешевше

З 1 липня в Україні вводиться платне розмитнення автомобілів, щоб наповнити державний бюджет і протидіяти корупції. Безкоштовним залишиться тільки розмитнення електромобілів. При цьому процедуру спростили, тепер водії можуть самостійно розмитнити авто через "Дію".

У додатку "Дія" можна буде заповнити електронну декларацію та здійснити реєстрацію. Послугу збираються запустити до 1 липня. Працювати вона буде приблизно наступним чином.

·         Власник вводить VIN-код автомобіля

·         Система підраховує вартість розмитнення

·         Вводяться додаткові дані про машину

·         Автомобіль реєструється на порталі "Дія"

Від розмитнення повністю звільнені електрокари, а автомобілі з гібридним двигуном мають ставку у два рази менше.

Формула розмитнення авто в "Дія"

 
Розмитнення старих авто з великим пробігом за новим законодавством буде дешевше. Чим старше автомобіль, тим в меншу суму власнику обійдеться розмитнення.

Наприклад, за 1,5 літрову нову машину доведеться заплатити 3960 євро, за 8-річну - 1530 євро, а за 15-річну - всього 1260 євро. А в 2027 році розмитнення 8-річного автомобіля коштуватиме 1081 євро.

Формула розмитнення автомобіля 2022 

фото fra.org.ua

В цілому вартість розмитнення розраховується за складною формулою. Крім віку машини, на вартість буде впливати обсяг і тип двигуна, а також податок на розкіш (тільки для нових авто вартістю від 375 мінімальних зарплат).

Ввезення авто класу Євро - 2 і вище буде як і раніше дозволений. А сертифікація машини стане добровільною, що дозволить заощадити кілька тисяч гривень.

Unian