21 июня 2022 в 18:19

АвтоПортал

2868 просмотров

Рада повернула податки на імпорт. Пільгове розмитнення авто припиниться з 1 липня

Верховна Рада у вівторок ухвалила законопроект №7418, який передбачає повернення мита та ПДВ на імпортні товари, зокрема з 1 липня - на розмитнення автомобілів. За нього проголосували 234 народних депутати, повідомив нардеп від Голосу Ярослав Железняк.

Відновлення оподаткування імпорту необхідне для наповнення державного бюджету та ліквідації надмірної конкурентної переваги проти продукції, що виробляється всередині країни.

Законопроект відновлює оподаткування, яке було скасовано у березні:

·         для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 3,0 млрд грн ПДВ та ввізного мита);

·         для підприємств, що не сплачують ввізне мито (за даними митної статистики, в середньому щомісячні втрати доходів бюджету становлять близько 0,5 млрд грн ввізного мита);

·         для транспортних засобів, що ввозяться громадянами (в результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом, акцизним податком та ПДВ до бюджету не надійшло близько 17,8 млрд грн; ввезено понад 163 000 автомобілів; непоодинокі випадки ввезення авто преміум-класу).

Водночас законопроект передбачає скасування пенсійного збору на придбання електромобілів!