31 мая 2022 в 16:06

1587 просмотров

Кілька ініціатив щодо скасування «нульового розмитнення» вже було внесено до Парламенту, але наразі вони «зависли» у комітетах. Тепер з’явився ще один законопроект №7418, створений у Мінфіні, поданий від Кабінету Міністрів.

Автори проєкту у пояснювальній записці до нього повідомляють, що мета ініціативи – забезпечення у період дії воєнного стану умов для належного функціонування економіки та належного поповнення бюджету за рахунок митних платежів. Також зазначено, що транспортних засобів від 6 квітня імпортовано 119 тисяч, сума пільг при цьому склала 13 млрд грн.

Саме тому й запропоновано повернути у повному розмірі «старі» ставки оподаткування, тобто мито, акциз та податок на додану вартість на всі типи ТЗ, які досі підпадають під «нульове розмитнення». Крім цього за «повною програмою» буде проводитися митне оформлення усіх інших товарів, які зараз теж підпадають під пільги. Щоправда – крім пального, поки у Кабміні це делікатне питання вирішили не чіпати.

А щоб хоч якось «підсолодити» це рішення, у проєкті є одне послаблення – для покупців електромобілів запропоновано скасувати збір до Пенсійного фонду за першу реєстрацію такого автомобіля. І навіть на постійній основі.

Якщо нардепи ухвалять цей проєкт, і він набуде чинності, «нульове розмитнення» на автомобілі пропонують скасувати з 1 липня 2022 року.

АвтоСвіт