26 сентября 2022 в 15:25

АвтоПортал

6281 просмотр

Зростання цін на моторне паливо після повернення акцизів не очікується завдяки падінню цін на нафту на світових ринках. Тобто, якщо нафта раптово не почне дорожчати, цінники на стелах вітчизняних АЗС залишаться приблизно такими самими

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» розповів перший заступник міністра економіки України Денис Кудін.

«На нашу думку, час для часткового повернення акцизів обрано вдало, оскільки на українському паливному ринку позначилася тенденція до зниження ціни. Відповідно, ми розраховуємо, що паливні мережі зможуть включити податок до існуючої ціни без її збільшення. Збільшення цін на нафтопродукти в найближчий перспективі ми не очікуємо», — заявив він.

З його слів, повернення акцизу додає до ціни палива 3,5-4 грн за літр, тоді як ціна на нафту за останні три місяці впала зі $120 до $88 за барель.

«Це дуже значне зниження. Світова економіка отримала велику інфляцію здебільшого за рахунок зростання цін на енергоносії. Уряди провідних країн світу зацікавилися цим питанням і почали шукати шляхи, як ціну знизити. У ринковій економіці є тільки один шлях для цього – це збільшити обсяг пропозиції. Відповідно на тлі заяв Саудівської Аравії про збільшення видобутку світові ціни пішли вниз», — каже заступник міністра.

Цей чинник, на його погляд, і дає змогу отримати потенційне зниження собівартості виробництва пального. Є ще один чинник — це національна валюта, яка після оновлення фіксованого курсу на початку літа залишається на нинішньому рівні. При збереженні фіксованого курсу ми не очікуємо цінових коливань. Також Денис Кудін підкреслив, що дефіциту пального найближчим часом на роздрібному ринку не очікується.