20 августа 2022 в 02:14

АвтоПортал

4611 просмотров

Ринок нових автомобілів в Україні знаходиться в ненайкращому стані і це, можливо, ще триватиме деякий час. Звільнену нішу на авторинку заповнюють угоди з уживаними автомобілями

Водночас ціни на вживані автомобілі будуть поступово знижуватися. Ринок цих машин створить багато робочих місць для українців, які втратили роботу через війну.

Так про найближчу перспективу автомобільного ринку розповів аналітик Центру комутаційних технологій (ЦБТ) Максим Орищак.

Експерти прогнозують, що ціни на авторинку вже не будуть коливатися настільки шалено, як на початку війни. При цьому вартість автомобіля можна поступово знизити на 10-15%.

«Ціни на автомобілі в Україні в середньому не коливаються суттєво, але є тенденція падіння на 10-15%. Причина в тому, що попит на велику техніку не може рости через брак коштів у населення», – прогнозує Орищак.

Після початку війни доходи багатьох українців різко впали. Водночас сімейні бюджети потрібно якимось чином поповнювати. Тому для багатьох людей ввезення вживаних автомобілів з-за кордону та продаж їх тут, в Україні, може стати джерелом доходу. Це може створити цілий ряд додаткових робочих місць на ринку праці.

Ще один ряд додаткових вакансій з’явиться в автомобільних майстернях. Зрештою, вони матимуть більше роботи через продаж вживаних автомобілів: щоб вигідно продати вживаний товар, його потрібно привести в товарний стан.

«Це непогано для автосервісів, тому що там завжди буде багато роботи. Це також хороший бізнес для тих, хто зараз думає, як заробити на війні», – сказав експерт.