23 июля 2022 в 14:33

АвтоПортал

5401 просмотр

Із проблемою поганого світла стикається дуже велика кількість водіїв. Часто буває, що при купівлі авто має світло, яке встановили ще на заводі. Особливо гостро стоїть така проблема у машин, пригнаних з Америки. Щоб обрати для себе оптимальний варіант вирішення цієї проблеми, потрібно розібрати переваги та недоліки кожної з них.

Галогенові лампи (з поліпшеною яскравістю)

Плюси:

·         Швидке встановлення

·         Повторює світлотіньову границю (СТГ) оригінальної лампи

Мінуси:

·         Мають відносно високу яскравість;

·         Короткий термін служби;

·         Відсутня гарантія від виробника;

·         В рази дорожчі від стандартних ламп;

·         Високий ступінь нагріву.

Галоген взагалі не слід розглядувати як альтернативу будь-якого світла, оскільки ця технологія настільки застаріла, що на неї виробник навіть не дає гарантії. Так що це ми швидко пропустимо. Тепер поговоримо про ксенонові лампи.

Ксенон

Плюси:

·         Більша яскравість ( - в 3 рази);

·         Є вибір температур світла;

Мінуси:

·         Відносно чітка СТГ;

·         Потребує заміни ламп (термін роботі від 1-4 років);

·         Може засліплювати зустрічних;

·         Сильно гріються;

·         Руйнують покриття рефлектору/лінзи.

На останній пункт треба зробити акцент, бо він вкрай важливий. Ксенон працює на дуже високих температурах, тобто понад 200 градусів, і це руйнує рефлектор, або лінзу, що вимагає заміни, причому в першому випадку всієї фари. І якщо порахувати, що руйнування до непридатності триває 3-4 роки, можна зробити висновок, що це буде дуже невиправдано дорого. Тому даний варіанти має багато зауважень. Перейдемо до більш цікавих варіантів, які варто розглянути.

LED (світлодіодні) лампи

Плюси:

·         Велика яскравість;

·         Є повноцінна гарантія від 1-го року;

·         Мають більш вузький напрям світла;

·         Кут освічення достатньо великий.

Мінуси:

·         В разі не грамотного підпору, можуть сліплять зустрічних.

Тут також потрібна ремарка. Ми зараз описували автомобільні ЛЕД лампи, які коштують від тисячі гривень і більше, так як є дуже багато світлодіодних автомобільних ламп які продаються за копійки, не світять на дорогу, сліплять, працюють півтора дні, та при цьому не мають гарантії. Тому вище мі описуємо тільки брендові та якісні світлодіодні LED лампи, «базарний» варіант ми не розглядаємо.

Bi-LED лінзи

Плюси:

·         Світлодіодні лампи в лінзах (також їх називають світлодіодні модулі Bi-LED) не засліплюють зустрічних водіїв;

·         Прогнозований термін роботи від 10 до 30 років;

·         Мають чітку та прогнозовану СТГ;

·         Частіше за все мають ідеальну заливку світла;

·         Не потребують обслуговування;

·         Ідеально працюють при усіх погодних умовах

 

Мінуси:

·         Відносно складно встановлюються

Цей варіант найактуальніший на сьогоднішній день. Особливість світлодіодних лінз в тому, що вони встановлюються навіть у рефлекторну фару за допомогою спеціальних універсальних кріплень, замість галогенові ламп H7 та H4. Це робить можливим встановлення світлодіодних бі-лед лінз досить простим у більшість рефлекторних фар. Розглянемо на прикладі VW Passat B7, який має звичайну, як і у більшості автовласників галогенові фари, який був сильно незадоволений світлом своїх фар. Він придбав машину з встановленим ксеноном, якій були з жахливим світлом, якій засліплював усіх, а сам ні чого не бачив.

Уві ці проблемі були вирішенні завдяки встановленню бюджетних Світлодіодних Bi-LED лінза від компанії ALED. Весь процес був показаний у відео на youtube каналі VAPILA. До речі консультанти цього магазину зможуть допомогти Вам при виборі світла у Ваше авто. Наразі власник був абсолютно задоволений, якщо ви хочете змінити світло в своїй машині на краще, звертайтесь за консультаціями  на сайт vapila.com.ua.