9 июня 2022 в 11:52

АвтоПортал

1777 просмотров

Багато автомобілістів України зіштовхнулися із проблемою купівлі шин. Ті, хто не встиг приготувати їх заздалегідь, або не може собі дозволити нові літні шини (вони суттєво подорожчали), або не може підібрати потрібний варіант через відсутність багатьох моделей на складах. І тут мимоволі деякі українці змушені їздити у теплу пору року на зимових колесах

Кожен розуміє, що зимова гума влітку це як гаряче пиво на пляжі або морожений сік у 40-градусний мороз. Але як бути, якщо немає іншого виходу і які наслідки можуть бути?

Почнемо з того, що зимові покришки у весняно-літній період стають надто м'якими, внаслідок чого автомобіль не лише «пливе» в поворотах, а ще й починає споживати більше пального. Пройдемося по пунктах, вказавши для початку мінуси використання зимових шин влітку:

Мінуси та наслідки їзди влітку на зимових шинах


• Збільшується витрата палива (приблизно на 15%)
• Погіршується маневреність (особливо на високих швидкостях)
• Збільшується гальмівна дистанція ( 15-20 відсотків, залежно від швидкості та погоди)
• Збільшується зношування самих шин (за один літній сезон можна «вбити» новий комплект зимових покришок)
• Зростає ризик аквапланування (під дощем і в калюжах за високої плюсової температури зимові шини не працюють так, як за мінусової)
• За наявності КАСКО жодна страхова не виплатить компенсацію, якщо автомобіль взутий не по сезону


Машина без колес

Влітку на зимових шинах – крайній випадок

Склад суміші, рисунок протектора та інше це те, що не дозволяє комфортно та безпечно їздити влітку на зимових шинах. Але! Якщо іншого виходу ну зовсім немає (або треба почекати), тоді намагайся дотримуватися простих правил:

• Уникайте різких гальмувань та розгонів
• Плавна повільна їзда - запорука безпеки (наскільки це можливо в даному випадку)
• Якщо шини зовсім свіжі, будьте готові, що восени виникне інша проблема – як і за що купити зимові колеса, оскільки ці будуть зношені на 40-70%
• Враховуючи збільшення витрат пального, можна підрахувати, якими будуть «перевитрати». Допоможемо - якщо авто споживає 10 л на 100 км, то за нинішніх цін, кожні 100 км будуть обходитися на 60-80 грн. дорожче!

Висновок: якщо зимові вже не «першої свіжості», а літніх немає, оптимальним рішенням питання буде купівля всесезонних шин. Хай це і не найкращий варіант щодо комфорту та безпеки водіння, але в нинішніх реаліях, можливо, це єдиний правильний варіант.

Обирайте автомобільні товари в інтернет-магазині shop.autoportal.ua