Что будет если… на госномере заменить украинский флаг символикой ЕС

5 декабря 2013 • АвтоПортал • 19759 просмотров • Прокомментировать статью

Вам понравился материал? Поделитесь с друзьями!Последние события в Украине привели к возникновению новой моды среди автомобилистов, поддерживающих евроинтеграцию. Они начали клеить на номера своих машин символику ЕС

В частности, «звездное кольцо» Евросоюза на синем фоне прикрывает герб и флаг Украины, при этом аббревиатура «UA» остается видна.

Пресс-служба ГАИ заявила, что знает об этой моде и намерена штрафовать владельцев автомобилей с такими номерными знаками.

Чем чревата замена украинской символики, и вправе ли инспекторы задерживать автомобили со значками ЕС – АвтоПортал поинтересовался у юристов компании  «Safir Consulting Group».

«Незважаючи на ідеологічні моменти, такі дії водіїв не погоджуються з вимогами законодавства Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 04.07.2006 № 191 «Про затвердження національних стандартів, змін до національних стандартів та скасування нормативних документів» затверджено ДСТУ 4278:2006 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні вимоги. Правила застосування».

Згідно п. 3.1 Зазначеного стандарту номерні знаки, залежно від типу, повинні містити інформацію щодо адміністративно-територіальної належності, порядкового номера, серії, а також символи державної належності, познаки ТО + Т9 — у разі реалізації транспортного засобу через торговельну організацію, літеру D — у разі належності транспортного засобу дипломатичній установі.

Отже, клеїти на номерні знаки в замін символу належності до України – символіку Євросоюзу заборонено. Так, як зазначений номерний знак буде не відповідати вимогам національного стандарту, що в свою чергу призведе до не відповідності інформації, яка міститься в реєстраційних документах.

Згідно ж ст. 121-1 КУпАП, експлуатація водіями транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені або підроблені - тягне за собою накладення штрафу від 255 грн. до 340 грн.

Отже, радимо водіям утриматися від подібних проявів підтримки революційних настроїв. Оскільки на цьому тижні через прес-службу ДАІ повідомила, що інспектори ДАІ можуть (читати – будуть, прим. авт.) штрафувати водіїв за такі наклейки на номерних знаках.

P.S. Если есть желание продемонстрировать свою поддержку Евромайдана, рекомендуем установить на авто флажки. В крайнем случае, если ну очень хочется ездить на номерах с символикой ЕС, закрепите ее только на заднем госномере. Но мы вам этого не говорили...


Понравилась статья?


rss Подпишитесь на наш RSS канал    

Поделитесь в: